Spánek je neodmyslitelnou součástí našeho života a pro kvalitu zdraví je naprosto nepostradatelný. Spánkem rozhodně neztrácíte čas, ale naopak si jím prodlužujete délku plnohodnotného života. Při spaní se tělo regeneruje a mozek má čas do dlouhodobé paměti uložit načerpané informace. Proč byste spánek neměli odbývat?
Ložnice je místem, kde čerpáte novou energii. Je zcela zásadní pro to, abyste měli sílu na práci, dobrodružství, jednoduše na život. Pokud však uleháte v místnosti, ve které se necítíte dobře, ať už z jakékoliv příčiny, poznáte to zejména na kvalitě spánku. Jak vytvořit správnou Feng Shui ložnici a co si pod tímto pojmem vůbec představit?
Podvědomé tužby a přání, reakce na vnitřní či vnější fyzické podněty, ale také trénink vašich dovedností. Každou noc se nám zdá hned několik snů. Co znamenají a proč se nám vůbec zdají? A můžou být noční můry pro tělo příznivé?
Převalujete se každý večer v posteli? Koukáte na hodiny, jak nemilosrdně ubíhají směrem k zazvonění budíku a vám se podaří “zabrat” až někdy k ránu? Počítáte ovečky už hodiny a stále nemůžete usnout?
Pro jednoho je spánek regenerace, pro druhého je to zase kontakt s něčím nadpřirozeným. Co je to spánek a co znamenají sny? Co si vlastně v průběhu dějin lidstvo o spánku myslelo?
Usínat se špatnou náladou není až tak nevšední, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Prospíme přibližně třetinu života, to je hodně času! Dá se tomu nějak vyhnout? Je spánek opravdu tak důležitý? Dalo by se spát kratší dobu a cítit se dobře?
Jak dlouho bychom měli v noci spát? Lékaři a odborníci na spánek tvrdí, že 8 hodin. Jsou však lidé, kteří spí 2 až 4 hodiny a jsou v pořádku. Spí totiž v polyfázickém režimu. O co jde?
24 hodinový cyklus, čili jedno otočení Země kolem vlastní osy, určuje rytmus, podle kterého se řídí všechno živé na naší planetě. Každý však máme jinak nastavené vnitřní biologické hodiny, tedy chronotyp, který reguluje čas našeho bdění a spánku. Víte, jaký chronotyp jste vy?