Usínat se špatnou náladou není až tak nevšední, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Dobrý spánek je základem správné funkce organismu a zároveň dobré nálady, takže problémy se spánkem signalizují , že v organismu nastal problém. Nedostatek spánku brání tělu v regeneraci.
Následkem nedostatečného spánku mohou být kromě únavy a malátnosti po dobu dne různá onemocnění. V životě nejsme ušetřeni starostí, problémů, zátěžových situací a každého z nás už potkala nejedna náročná situace, která nás uvedla do stavu psychické nepohody.
Proto zbytečně nezatěžujme organismus sledováním hororů, nebo drastických filmů, které nás mohou dostat do negativní nálady. Týká se to především citlivých lidí, ale nejen jich. Místo toho, abychom se po náročném dni uklidnili, děláme pravý opak.
Dřív, než jdeme spát, bychom se měli uklidnit.
Nemá smysl ignorovat problémy. Dříve, nebo později je stejně budeme muset řešit, protože jinak nás budou stále trápit. Ve stavu podrážděnosti nedělejte vážná rozhodnutí. Jednání pod vlivem negativních emocí není dobrá strategie. Nejdříve si potřebujeme vytvořit nadhled.
Každý z nás je jiný a každého rozčílí jiná situace. Nejdříve, než si lehneme, se pokusme problém aspoň částečně vyřešit, abychom mohli klidně usnout. Pokud to neuděláme, tak si v noci příliš neodpočineme.
Budeme se budit, problémy se změní na noční můry a ráno se vzbudíme vyčerpaní a neschopní normálně žít. Proto je důležité před spánkem relaxovat, poslouchat lehkou uklidňující hudbu. Můžeme si dát koupel s relaxačním účinkem. Dokonce i stará moudrost praví, že nemáme chodit spát ve stresu.
Když si vytvoříme vhodné podmínky pro dobrý spánek, nesmíme zapomenout na kvalitní matraci – například z kolekce Swiss s obsahem uklidňujícího levandulového oleje.